למה כדאי (ולא כדאי) להיות מורה?

1. מקצוע עם משמעות – להבדיל ממקצועות רבים אחרים, אני שמח כשאני הולך לעבודה וברור לי מה אני עושה בכיתה. זה אולי נשמע כמו קלישאה, אבל זה נכון, מורות ומורים משפיעים על החיים של התלמידות והתלמידים. מורה טוב יכול להתחבר לתלמידים שלו, לחשוף אותם לעולמות חדשים ולעזור להם לפתוח דלתות. אז נכון לעיתים זה מעיק וקשה, אבל להבדיל ממקצועות אחרים, אני לא הולך לעבודה רק כדי להתפרנס, אני יודע בשביל מה אני קם בבוקר.

2. השכר לא כל כך נורא – השכר הממוצע של מורה במערכת החינוך הממלכתית עומד הוא 11,000-12,000 אלף ₪ בחודש*. חלק מהמורים אולי ישפשפו את העיניים לאור השכר העלוב למורים צעירים, אבל כן – באופן כללי השכר לא כל כך גרוע. מדובר בשכר גבוה מהשכר הממוצע במשק, וגם מהשכר של הבוגרים של מדעי הרוח. צריך לזכור שבאופן כללי לאורך הקריירה השכר סביר.  אם אתם מורים שמרוויחים מעט, כדאי לכם לקרוא לעומק את המדריך הכלכלי למורים כדי להבין איך ניתן לשדרג את השכר שלכם.

3. בזכות החופשים – מן המפורסמות היא שלמורים יש הרבה ימי חופש בשנה. החופש הגדול וחופשות החגים הם אחד מהבונוסים הגדולים של המקצוע. ונכון, הוראה הוא מקצוע נוח יחסית למי שיש לו משפחה, הרבה יותר קל למצוא סידור לילדים. חופש הוא דבר נהדר וחשוב, אבל הוא גם חיוני. מי שלא עמד יום שלם מול כיתה לא ידע עד כמה זו משימה תובענית ומעייפת.

4. מקצוע יציב – מורה שמצא את מקומו בבית הספר (ויש לו קביעות) יכול להיות רגוע מבחינה תעסוקתית. בעוד במקצועות אחרים העובדים לא בטוחים, מקצוע ההוראה הוא יציב ואיתן יחסית. רוב המורים יודעים שהם יהיו מול הכיתה בשבוע הבא, בשנה הבאה וזו שלאחריה, ושהמשכורת תיכנס בבנק.

5. התנאים הסוציאליים – לעומת עובדים אחרים במגזר הציבורי המורים בהחלט מופלים בזכויות. עם זאת, בדומה לאחרים יש להם קרן השתלמות. מדובר בהטבה משמעותית, ובעצם בהגדלה של המשכורת ב-8.5% בחודש על חשבון המעסיק. אפשר לקרוא עוד על היתרונות בקרן ההשתלמות בפוסט הבא.

6. מועדון צרכנות – ארגון המורים והסתדרות המורים מהווים למעשה את מועדון הצרכנות הכי גדול במדינה, מלבד "חבר". חבר בארגון המורים למשל זכאי להטבות משמעותיות במגוון אטרקציות.  כותב שורות אלו למשל מכין פופקורן בבית וקונה דרך האתר של ארגון המורים כרטיס קולנוע ב-20 ₪, בעוד שהמחיר הרגיל עומד על 40 ₪. למשפחות מדובר בהטבה מאוד משתלמת משום שיש הנחות משמעותיות לפארקים, הצגות ונופשונים.

7. כי צריכים מורים בכל מקום

 

ולמה לא כדאי להיות מורה?

8. אפשרויות קידום מוגבלות – אחת הבעיות היא שלמורים אין יותר מידיי אפשרויות קידום בתוך המקצוע. אז נכון אפשר להתקדם לתפקידי ניהול, אבל האפשרויות בכל זאת מוגבלות יחסית למקצועות אחרים.

9. השכר של מורים צעירים עדיין עלוב – מורים צעירים מרוויחים מעט מידיי, במיוחד ברפורמה של "אופק חדש" (המצב של המורים הצעירים באופק טוב יותר). הם צריכים לחכות לא מעט זמן, ולהשקיע לא מעט מאמצים כדי להגיע לשכר הסביר של 10,000 ₪.

10. בירוקרטיה אינסופית – כדי לקדם את השכר המורים צריכים לעבור את דרך הייסורים הידועה של משרד החינוך. פעמים רבות המשרד מתעכב במענה על פניות בנוגע לעדכון הוותק וההשתלמויות. תלושי המשכורת קשים לקריאה באופן קיצוני ומשרד החינוך לעיתים שוכח לעדכן את הזכויות ועושה לא מעט טעויות במשכורת. מורה צריך להיות תמיד עם עין פתוחה על תלוש השכר ולבדוק היטב שהמשרד לא עושה טעויות.

11. עבודה מתישה – העבודה בהוראה עשויה להיות מתישה ותובענית מאוד. כמעט בלתי אפשרי להיות חד וערני מול כיתה של 30 תלמידים במשך 6-7 שעות בכל יום. בנוסף יש המון עבודה מחוץ לשעות ההוראה – בניית שיעורים, בדיקת עבודות, ישיבות וכתיבת הערכות. למורים חדשים זה קשה במיוחד, אבל מניסיון, זה הולך ומשתפר עם הזמן.

***

 

למרות כל אלו, אני חושב שהוראה זה מקצוע נהדר, והוא סביר אפילו מבחינה כלכלית.

מקורות

הלמ"ס – מגמות בשכרם של עובדי ההוראה

- כותב שורות אלו אינו יועץ פיננסי (אלא מורה) והדברים שהובאו כאן לא מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. כל הבוחר לעשות צעד כלכלי כזה או אחר עושה זאת על פי שיקול דעתו ואחריותו בלבד.

- במידה והתוכן כולל הפרה של זכויות יוצרים, בין אם בתוכן הדף עצמו או בתגובות, נא ליצור קשר מידיית עם הנהלת האתר, ואנו נדאג להסירו מיידית.

- מוזמנים להפיץ את הפוסטים באמצעות קישור, נא לתת קרדיט לכותבים. בכל מקרה, כל הזכויות שמורות למחברים.