איזה בנק הכי משתלם למורים?

 

כמעט כל הבנקים מציעים מסלולים ייחודיים ומשתלמים למורים, בחלק מהמקרים מדובר בחסכון של הרבה כסף. באופן עקרוני כל בנק מציע משהו קצת אחר, ולכן הבחירה בבנק תלויה גם בהתנהלות הכלכלית שלכם. הסקירה הנוכחית כוללת את המסלולים המשתלמים ביותר המוצעים למורים, עם זאת- כל מסלול נותן הטבה שונה.

חשוב להדגיש יש לא מעט אנשים שנשארים בבנק שלהם למרות שהוא "קורע" אותם בעמלות, רק כי יש להם קשר אישי עם הפקיד. לדעתי זו טעות, רוב הבנקים ישמחו לקבל מורים בתור לקוחות, משום שמדובר בלקוחות שמתנהלים לרוב בצורה כלכלית מתונה ונכונה. הם גם ישמחו לתת לכם שירות אישי. לאור זאת, אם הבנק שלכם לא מוכן לפטור אתכם מהעמלות המעיקות או לתת לכם הלוואה בתנאים טובים כדאי לעבור בנק.

הסקירה הבאה מבוססת על הפרסומים של הבנקים באתרי האינטרנט שלהם.


בנק יהב – הפשוט והמשתלם

לדעתי הבנק המשתלם ביותר רוב עבור מורים מסיבה אחת פשוטה. הפטור שלהם מעמלות עובר ושב הוא קבוע. להלן רשימת הפטורים מעמלות כפי שמפורסם באתר: פטור מעמלות עו"ש ופטור מדמי כרטיס אשראי, פטור מעמלת הפקת פנקסי שיקים,  החזר עמלת העברה למעבירי תיק ני"ע מבנק אחר (בכפוף למקסימום), הטבות בעמלות ני"ע, הטבות בעמלות מט"ח.

בנוסף לכך בנק יהב מציע הלוואות של עד 100 אלף ש"ח בריבית של פריים +1. מדובר כאמור בהצעה סבירה, אבל יש טובות ממנה.

להלן ההצעה המלאה באתר בנק יהב

 

הבנק הבינלאומי ובנק מסד – למי שצריך הלוואות

ההצעות של בנק מסד טובות, אבל אותי באופן אישי הן מעצבנות כי רק אחת מהן כוללת פטור מעמלות עובר ושב. אחד המסלולים האטרקטיביים הוא מסלול "חבילת שי למורה", שכולל הלוואה של עד 30 אלף ללא ריבית. אם תתמקחו ותשיגו גם פטור מעמלות העו"ש המרכזיות אזי שמדובר בהצעה אטרקטיבית למדיי. מסלול אחר של בנק מסד "חבילת דורון למורה" מציע אוברדראפט "חינם" עד לגובה של שלוש משכורות. לדעתי, מורה שנכנס לאוברדראפט באופן קבוע צריך לעשות שיעורי בית ולשפר את ההתנהלות הכלכלית שלו. עדיף בהרבה להיות בפלוס קטן וליהנות מההטבות של המסלולים האחרים.

הבינלאומי מציע פטור ל-5 שנים מעמלות עו"ש והלוואות בריבית נמוכה.

 

להלן ההצעה המלאה באתר בנק מסד

 

דיסקונט – הכי טוב למשקיעים

לדעתי מדובר בבנק המשתלם ביותר עבור מורים שמשקיעים בבורסה. בנק דיסקונט מציע מלבד פטור מעמלות עו"ש וכרטיס אשראי, גם דמי ניהול אפסיים עבור ניהול תיק ההשקעות שלכם. כותב שורות אלו סבור שמדובר בהצעה מפתה במיוחד למי שמחזיק בתיק השקעות וצריך לשקול אותה ברצינות.

מבחינת הלוואות ההצעות של דיסקונט לא מאוד אטרקטיביות יחסית לאחרים. לדוגמה הוא מציע הלוואות של עד 16 אלף בריבית פריים מינוס חצי. אבל יכול להיות שאם תתמקחו תקבלו הלוואות בריביות טובות יותר.

להלן ההצעה המלאה באתר בנק דיסקונט

***

הערה – כותב שורות אלו לא נמצא באחד הבנקים המפורטים לעיל, וזאת מכיוון שהוא עבר לבנק שהציע לו את המשכנתא בריבית הנמוכה ביותר. מכאן, שמי שלוקח משכנתא רצוי לעשות סקר בין הבנקים לגבי הריביות, ייתכן מאוד שאחד הבנקים יציע לכת ריבית אטרקטיבית אם תעברו לשורותיו. מכיוון שהטבה בריבית המשכנתא יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים. בנוסף לכך, כמעט כל בנק יציע לכם שירותים ללא עמלות עו"ש והטבות נוספות, אם תתמקחו איתו.

ההצעה שהכי מוצאת חן בעיני היא ההצעה של דיסקונט, בעיקר בגלל שהיא כוללת מלבד הפטור מעמלות העו"ש גם ניהול תיק מניות בדמי ניהול אפסיים.

***

בכל מקרה, תמיד כדאי להתמקח, ברוב המקרים הבנק שלכם ידאג להשוות את התנאים אם תאיימו לעזוב לבנק אחר שמציע תנאים טובים יותר. ואם הבנק לא מסכים – אז כנראה שכדאי לעזוב אותו.

אם כבר מדברים על בנקים ומורים, אז קבלו את הקטע מ"רמזור" שצוחק על מורים, להעביר לדקה 18:00.

- כותב שורות אלו אינו יועץ פיננסי (אלא מורה) והדברים שהובאו כאן לא מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. כל הבוחר לעשות צעד כלכלי כזה או אחר עושה זאת על פי שיקול דעתו ואחריותו בלבד.

- במידה והתוכן כולל הפרה של זכויות יוצרים, בין אם בתוכן הדף עצמו או בתגובות, נא ליצור קשר מידיית עם הנהלת האתר, ואנו נדאג להסירו מיידית.

- מוזמנים להפיץ את הפוסטים באמצעות קישור, נא לתת קרדיט לכותבים. בכל מקרה, כל הזכויות שמורות למחברים.