המדריך הכלכלי למורים חדשים

אודי צמח, תומר דויטש*

למורים צעירים קשה לסגור את החודש. במקצוע ההוראה, לפחות בשנים הראשונות, מרוויחים מעט. כמו כן, רבים מן המורים הצעירים לא מודעים לזכויות שלהם. הפוסט הנוכחי מציע מספר צעדים חשובים כדי שתשתפרו את המשכורת ותדאגו לזכויות שלכם.

 

1. פתיחת קרן השתלמות – קרן השתלמות היא סוג של קופת חיסכון שמגיעה לכל מורה. בעיקרון החיסכון בקרן ההשתלמות אמור לשמש את המורים בשנת שבתון בתור משכורת (אבל אפשר אותה בתנאים מסוימים). בכל חודש המורה מפריש 4.2% מהשכר לקרן ההשתלמות, ומנגד המעסיק מוסיף עוד 8.4% ובסך הכל 12.6%. מדובר בהטבה ששווה המון (!) כסף, מעל למשכורת וחצי בשנה. בחלק גדול מבתי הספר לא מעלים את העניין של קרן השתלמות כשהמורה מתחיל לעבוד, לכן בתור מורים חדשים עליכם לבקש זאת מפורשות מיד עם תחילת ההעסקה, והמעסיק חייב לענות לבקשתכם. כדי לפתוח קרן השתלמות פנו לחשבת השכר בביה"ס שלכם, עם הטפסים שתקבלו עליכם להגיע לסניף של הבנק הבינלאומי. לעמוד של קרן ההשתלמות למורים + הורדת טפסים

 

2. הכרה בותק קודם - הותק הוא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על השכר שלכם. במקרים רבים אפשר להכיר בותק קודם, ובפועל להתחיל עם משכורת הכוללת ותק של כמה שנים, במקום ותק 0. מדובר בשינוי משמעותי בשכר.

אז באיזה ותק מכירים? זה משתנה בין הרפורמות. גם אופק חדש וגם עוז לתמורה מכירות בותק הוראה קודם. ותק הוראה נחשב לשנת עבודה של לפחות 30% במסגרת חינוכית רלוונטית – הוראה בביה"ס, הוראה במוסדות אקדמיים, שליחות של הסוכנות היהודית, הוראה בצה"ל וכו'. אז מה עושים? מתארגנים על אישורים רשמיים על היקף ההעסקה הקודם שלכם (ומוכיחים שלימדתם לפחות 8 שעות בשבוע), והולכים למשרד החינוך. מניסיון, משרד החינוך לעיתים מערים קשיים – אבל בסוף זה מאוד משתלם אם מכירים בותק קודם. ובכל מקרה שווה לנסות.

בעוז לתמורה מכירים גם בותק צה"ל, גם אם לא מדובר בשירות צבאי במקצועות החינוך. באופק חדש, לצערנו, לא.

3. תעודת הוראה ותואר ראשון - תעודת הוראה היא משמעותית מאוד לשכר, ומדובר בקרוב לאלף ש"ח בחודש. מומלץ מאוד להזדרז עם התואר ותעודת הוראה כדי לקדם את עצמכם. בנוסף לכך, באופק חדש הותק לדרגות נחשב רק אם יש בידכם תעודת הוראה.

 

 

4. תואר שני – אם ננעלתם על הוראה, ואתם מבינים ששם העתיד שלכם, כדאי מאוד ללמוד לתואר שני. המשמעות של תואר שני הוא תוספת של 5-10% למשכורת בחודש, מדובר בצעד המשמעותי ביותר למשכורת שמורה יכול לעשות כדי לשפר את המשכורת שלו (מלבד עלייה בדרגות). עדיף לסיים עם התואר השני כמה שיותר מוקדם, משום שאז תיהנו מעלייה בשכר מוקדם יותר.

 

5. בדיקת המשכורת -  מניסיון, גם אם הצגתם את האישורים על התארים, הותק וכו' – משרד החינוך לפעמים "שוכח" לעדכן, וצריך להיות עם יד על הדופק. עליכם לקרוא את המשכורת טוב טוב, ולראות שכל הנתונים מעודכנים הלכה למעשה. לפעמים קשה להתמצא במשכורת, ואז כדאי לפנות למורה עם ניסיון שתסייע לכם לקרוא ולוודא שהכל כשורה.


6. העסקה ישירה - תופעה מכוערת ונפוצה היא העסקה של מורים צעירים דרך חברות קבלן. המורה הצעיר יעשה הכול כדיי להתברג בבית ספר שמצא חן בעיניו. באופן עקרוני, לא אמור להיות הבדל בשכר בין חברת קבלן להעסקה דרך העירייה או משרד החינוך, אך בפועל פעמים רבות חברות הקבלן פוגעות בזכויות המורים. בנוסף לכך, הסטטוס של עובדי קבלן הוא זמני, בדרך כלל מפטרים את המורה שמועסקת דרך חברת קבלן בקיץ, וזאת כדי שלא יקבל קביעות. הסטטוס שלכם בתור מורים הוא שונה לגמרי כאשר אתם מורים שמועסקים דרך העירייה או משרד החינוך, ולא דרך חברת קבלן. יש לכם תקן? בעוד שנה שנתיים תהיה לכם קביעות, ובית הספר בעצם אומר – אתם העתיד של בית הספר.

בפועל, למורה עם אפס ותק קשה להציב את הדרישה להעסקה ישירה. לאור זאת, בשנה שנתיים הראשונות בשיחת הסיכום של השנה עם המנהל כדאי להסביר עד כמה העסקה ישירה חשובה לכם, ולבקש מפורשות להיות מועסק באופן ישיר.

 

7. בדיקת תנאי הפנסיה - בכל חודש אתם מפרישים אחוזים מהמשכורת שלכם לפנסיה, כדי שיום אחד הכסף יעמוד לרשותכם ותוכלו לחיות ממנו. אחד הגורמים המשפיעים על גובה הקצבה הוא דמי הניהול. יש שני סוגים של דמי ניהול, הפקדה – אחוזים שיורדים בכל חודש, והקרן – אחוזים שיורדים כל שנה מהקרן (כל מה שחסכתם עד כה). ככל שדמי הניהול נמוכים יותר, כך אתם נשארים עם יותר כסף ביד. למורים יש דיל משתלם במיוחד עם קרן הפנסיה למורים, ודמי הניהול על הקרן עומדת על 0%, הכי נמוך שאפשר. אבל על ההפקדה יש דמי ניהול גבוהים יחסית (3%). היום יש תחרות עזה בין קרנות הפנסיה, ואפשר להשיג תנאים טובים מאוד וקל לעבור מקרן אחת לאחרת. מה שחשוב זה להיות מודע לעניין,  וכבר על ההתחלה לדאוג שאתם משלמים דמי ניהול נמוכים.

 

המלצה חשובה נוספת היא הגדלת ההפרשה לפנסיה. נכון להיום (1.1.17) אתם מפרישים בכל חודש 6%, והמעסיק מפריש 6.5%. אפשר לבקש להגדיל את ההפרשה ל-7%. במשכורת זה כמעט לא מורגש – אבל בקצבה הפנסיונית יהיה מדובר בהבדל משמעותי של כמה מאות שקלים בחודש.

 

8. השתלמויות - חוץ מתואר שני, השתלמויות הן הדרך הטובה ביותר לשפר את השכר שלכם לאורך הקריירה. להלן קישור לפוסט שכתבתי כבר בעבר על ההשתלמויות. בכל מקרה – למורים צעירים מומלץ מאוד להתחיל השתלמויות כבר בשנה הראשונה (מומלץ לברר קודם אם ההשתלמות נחשבת לכם).

 

בנוסף לכך, משרד החינוך פעמים רבות מכיר בקורסים אקדמיים בתור נקודות השתלמות. אתם במהלך תואר שני או שיש לכם קורסים עודפים מתואר ראשון? יופי, אתם יכולים לבקש כנגדם נקודות זכות. (אחרי שתשלימו את התואר הן ינוכו, אבל העלייה במשכורת עדיין תהיה גבוהה יותר בזכות התואר).

 

השתלמות למורים מתחילים – באופק חדש יש דרישה שמורים מתחילים יעברו השתלמות ייחודית. הדבר דרוש כדי להתחיל ולהתקדם בדרגות, ולכן כדאי לעשות זאת כבר בשנה הראשונה.

 

 

9. נקודות זיכוי במס הכנסה - תואר ראשון או תואר שני מעניקים הטבה של נקודת זיכוי אחת, לשנה אחת, במס הכנסה. מדובר בהטבה חד פעמית של 2,592 ₪. כדאי לנצל את ההטבה – ולדאוג לשלוח לחשב השכר אישורים מתאימים לאחר סיום התואר וטופס 119.

אגב, אם אתם יודעים שבשנה הבאה תעבדו ביותר אחוזי משרה, מומלץ להגיש את האישור בשנה הבאה ולא בשנה הנוכחית. ההטבה תקפה לשנה אחת, אבל ניתן לבחור האם לממש אותה בשנה שלאחר התואר, או לאחר שנתיים.

 

10. תיאום מס - אלו מכם שעובדים ביותר ממשרה אחת חייבים בתיאום מס. עליכם לדווח למס הכנסה על גובה ההכנסות הצפוי (ברוטו) כדי שיורידו לכם שיעור מס שהולם את השכר שלכם. במידה ולא תעשו כן, יורידו לכם 50% מס מהשכר. אם זה קרה, זה לא נורא, פשוט עורכים תיאום מס, ומס הכנסה יחזיר לכם את הכסף. נכון להיום אפילו לא צריך לצאת מהבית ואפשר לערוך תיאום מס דרך האינטרנט. כמו כן, צריך לעשות תיאום ביטוח לאומי כדי שלא יגבו מכם יתר על המידה.

 

11. פרישת אחוזי המשרה על ימי הוראה שבועיים –מספר ימי ההוראה נגזר מהיקף המשרה, למשל – לא ניתן לחייב מורה בחצי משרה להגיע 4 ימים לבית הספר. כדאי לבדוק מה כמות הימים המקסימלית התואמת את אחוז המשרה שלכם. דעו לכם – גם אם מביאים אתכם לשעה אחת בבוקר, מדובר במלכודת זמן ועדיף להימנע מכך! פעמים רבות נשארים לאחר מכן בבית הספר, שלא לדבר על נסיעות. וכך בזבזתם יום שלם על שעה אחת בביה"ס.

 

 

12. צמצום היקף המשרה בשנים הראשונות - כאן מדובר בסעיף שהוא לא רק כלכלי, אלא קשור להתנהלות של מורה צעיר באופן כללי. להבדיל מההמלצות הקודמות, לא מדובר בהמלצה גורפת. אסביר, מורים רבים חוטפים שוק מהוראה, שכן הוראה במשרה מלאה היא מתישה מאוד. לכן, לחלק מהמורים מומלץ להתחיל במשרה חלקית. מבחינה כלכלית זה גם הגיוני - כל שהותק שלך כמורה עולה, כך עולה גם המשכורת שלך. אפשר להסיק מזה כך שבשנים הראשונות כשאתה בדרגת שכר נמוכה יחסית עדיף להחזיק אחוז משרה נמוך יחסית (לא פחות משליש, כי אחרת לא צוברים ותק) ולהשקיע את הזמן העודף שלך באפיקים אחרים (סיום תואר שני \ גידול ילדים וכו') ואז כשדרגת השכר שלך גבוה יותר, הגיוני יותר לקחת אחוז משרה גבוה יותר וגם תפקידים בבית הספר (כמו חינוך כיתה, ריכוז מקצוע וכו') כי אז התוספת על התפקיד גם היא יוצאת משכר בסיס שהוא גבוה יותר.

עם זאת, במידה ואתם מועסקים באפיק ישיר ובדרך לקביעות, העסקה במשרה חלקית יכולה לסבך אתכם, שכן התקן שיינתן לכם יהיה במשרה חלקית. בנוסף לכך, מי שרוצה להתקדם בבית הספר מהר בדרך כלל יחנך כיתה, ובתי הספר מעדיפים שמחנכים יעבדו במשרה מלאה.

* תודה לפורום "רביביסטים" היקר שחלק מחוכמתו לטובת הכלל.

- כותב שורות אלו אינו יועץ פיננסי (אלא מורה) והדברים שהובאו כאן לא מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. כל הבוחר לעשות צעד כלכלי כזה או אחר עושה זאת על פי שיקול דעתו ואחריותו בלבד.

- במידה והתוכן כולל הפרה של זכויות יוצרים, בין אם בתוכן הדף עצמו או בתגובות, נא ליצור קשר מידיית עם הנהלת האתר, ואנו נדאג להסירו מיידית.

- מוזמנים להפיץ את הפוסטים באמצעות קישור, נא לתת קרדיט לכותבים. בכל מקרה, כל הזכויות שמורות למחברים.