הלוואות משתלמות למורים

 

כותב שורות אלה לא אוהב הלוואות. הוא שונא להיות חייב כסף, והוא יודע שעל הלוואות משלמים. עם זאת ברור שיש כמה מקרים שבהם כדאי לקחת הלוואה. הלוואה היא כדאית במקרה של השקעה – כמו למשל מימון של לימודים לתואר שני או קניית דירה. מקרה נוסף שבו כדאי לקחת הלוואה הוא כיסוי המינוס בבנק. פעמים רבות הריבית על המינוס גבוהה מאוד וכדאי לכסות אותה בהלוואה בריבית נמוכה יותר. בכל מקרה, אם אתם נכנסים למינוס באופן עקבי כדי לשפר את ההתנהלות הכלכלית שלכם ולחשב מסלול מחדש.

 

אז מאיפה ניתן לקחת הלוואות בריבית אטרקטיבית?

הלוואות לסטודנטים – ריבית אפס

אם אתם במקרה לומדים לתואר אקדמי (כולל תעודת הוראה), רוב הסיכויים שאתם יכולים לקחת הלוואה ללא ריבית. כדאי לברר באגף הרווחה או באגודת הסטודנטים לגבי ההלוואה. ברור שהמסלול של הלוואה ללא ריבית הוא המשתלם ביותר.

 

הלוואה כנגד קרן השתלמות – הריבית הכי נמוכה למורים

אחת ההטבות שמציעה קרן ההשתלמות למורים היא הלוואה בריבית נמוכה, כנגד שעבוד של הקרן. מדובר בהלוואה בתנאים מעולים – עד מחצית מגובה הקרן, ועד 40 אלף ש"ח בריבית של פריים מינוס אחוז. לדעתי למי שאינו סטודנט, ולא רוצה לעבור בנק זו ההצעה המשתלמת ביותר. פרטים נוספים אודות קרן ההשתלמות למורים בפוסט הבא.        

 

בנק מסד – למי שמוכן לעבור בנק

אחד המסלולים האטרקטיביים בבנק מסד הוא מסלול "חבילת שי למורה", שכולל הלוואה של עד 30 אלף ללא ריבית. עם זאת, כדי לקבל את ההטבה כנראה שתצטרכו לעבור לנהל את חשבונכם בבנק מסד. מעבר לבנק אחר הוא צעד כלכלי משמעותי וכדאי לבחון את האופציות השונות בפוסט הבא. מי שלא מכיר את ההטבות שהבנקים נותנים למורים, מומלץ לקרוא עליהם בפוסט הבא.

 

כל הבנקים – הלוואות גדולות בריבית פריים + 1%

הבנקים השונים כדוגמת בנק מסד, ובנק דיסקונט מציעים למורים הלוואות גדולות ואטרקטיביות יחסית בשיעור של פריים +1%. בכל מקרה בחלק גדול מהמקרים אפשר להוריד את הריבית אם מתמקחים. כותב שורות אלה הצליח בעבר לקבל הלוואה גדולה יחסית מהבנק שלו, כאשר התמקח איתם והצביע על הצעות אטרקטיביות של בנקים אחרים.

***

הערה - כותב שורות אלו אינו יועץ פיננסי (אלא מורה) והדברים שהובאו כאן לא מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. כל הבוחר לעשות צעד כלכלי כזה או אחר עושה זאת על פי שיקול דעתו ואחריותו בלבד.