עוז לתמורה - מדריך למורה

 

רפורמת עוז לתמורה היא שקובעת את שכר המורים, תנאי ההעסקה ומבנה המשרה של המורים בתיכון. המדריך הנוכחי עוסק בתנאי העבודה של המורים בתיכון לפי הרפורמה, ונועד בעיקר לסייע למורים לקדם ולשפר את השכר שלהם.

 

מי יכול להצטרף לרפורמת עוז לתמורה?

כדי להצטרף לרפורמה המורה חייב להיות בוגר תואר ראשון, בוגר תעודת הוראה ולהחזיק ברישיון הוראה. בנוסף לכך, מורים הנכללים ברפורמה חייבים ללמד לפחות שליש משרה. מורים חדשים נכנסים עקרונית להעסקה ברפורמה באופן אוטומטי.

 

אז כמה מרוויחים בעוז לתמורה?

שכר הבסיס ההתחלתי בעוז למורה בשנתו הראשונה הוא קצת יותר מ-6,000 ש"ח, לאחר חמש שנים השכר יעלה לסביבות ה-7,500 ש"ח. אך יש גורמים רבים נוספים המשפיעים על השכר – וותק בשירות חובה בצה"ל, תואר שני, גמול חינוך, גמולי השתלמות ומילוי תפקידים שונים בבית הספר. לדוגמה, מורה בוותק של חמש שנים שהיא גם מחנכת, בעלת וותק צבאי של שנתיים ובעלת תואר שני שמכינה גם לבגרות תשתכר כ-9,500 ש"ח בחודש, לעומת מורה ללא היבטים אלו שתשתכר רק 7,500 ש"ח בחודש. לאחר 15 שנות הוראה, השכר יכול תיאורטית גם לטפס ל-13,000 ש"ח והתקרה המקסימלית היא בסביבות ה-15,500 ש"ח לקראת גיל הפרישה. מכאן שהשכר של מורה מתחיל אינו גבוה, אבל עם השנים הוא עולה והופך להיות דומה לשכר הממוצע לאקדמאים במשק.

 

כמה שעות מלמדים בעוז לתמורה?

משרה מלאה כוללת 40 ש"ש (שעות עבודה שבועיות). שעות אלו מתחלקות ל-24 ש"ש הוראה פרונטלית, 6 ש"ש הוראה פרטנית ו-10 ש"ש תומכות הוראה.

יש כמה מגזרים שנהנים מהפחתה בשעות ההוראה הפרונטליות (ושעות המשרה כולה), אך ממשיכים לקבל שכר של משרה מלאה. מורים ותיקים, בגילאים 50-55 מלמדים רק 22 שעות פרונטליות במקום 24 אצל מורים רגילים, ומורים מעל גיל 55 ומעלה כבר מלמדים רק 20 שעות פרונטליות בשבוע. בנוסף, מורות אימהות זוכות להפחתה של 2.4 שעות שבועיות שאינן שעות הוראה פרונטלית.

איך משפרים את השכר בעוז לתמורה?

הקידום בשכר בעוז לתמורה הוא פשוט יחסית (זאת בניגוד לאופק חדש שם המצב מורכב). שני המרכיבים המשפיעים ביותר על השכר הם הוותק ונקודות ההשתלמות (ותואר שני).

 

וותק – עלייה של 5% בשכר בכל שנה בשבע השנים הראשונות, ו-2% בשנה מהשנה השביעית ומעלה. בניגוד למקובל, יש לפחות לחלק מהמורים מה לעשות כדי לשפר את הוותק שלהם – הדבר הראשון הוא לבדוק שהוותק הצבאי מוכר להם בשכר. בנוסף במידה ולמורה יש ניסיון חינוכי רלוונטי קודם בעבודה בהיקף של למעלה משליש משרה למשך שנה ניתן להכיר בכך כשנה לוותק. למשל, מי שלימד במכללה, עסק בהדרכה ובהוראה בחינוך הבלתי פורמלי או עשה שנת שליחות חינוכית יכול יכולים להכיר לו בוותק קודם. כותב שורות אלו למשל, התחיל את השנה הראשונה כמורה בבית הספר עם וותק 6 – (3 מצה"ל, ו-3 ממסגרות חינוכית אחרות).

 

גמולי השתלמות – בכל שנה ניתן לצבור גמול השתלמות אחד בלבד. מי שלא מקפיד על השתלמויות באופן סדיר, בעצם מעכב את העלייה בשכר. ניתן לצבור עד לסך של 16 גמולים, כאשר כל גמול השתלמות מוסיף 1.2%, כלומר תוספת מקסימלית של 19.2% לשכר. ראוי לציין שבשנת שבתון ניתן לצבור גמולים ללא הגבלה.

מדובר אמנם בתוספת שנתית קטנה, אך במצטבר מדובר בתוספת של כמעט 20% לשכר (שעשויה להגיע ליותר ממליון ש"ח לאורך הקריירה). לאור זאת, מורים חייבים להקפיד על צבירת נקודת השתלמות בכל שנה.  מידע נוסף אודות צבירת גמולי השתלמות ראו בפוסט הבא.

 

תואר שני – תואר שני מזכה בעלייה בשכר של כ-10%. תואר שני הוא משתלם במיוחד עבור מורים בתחילת דרכם, משום שהם יהנו מהגידול בשכר לאורך שנים ארוכות יותר.

 

כמובן, שכדאי לשלב בין כולם – גם לדאוג שכל הוותק הרלוונטי הוכר לשכר, גם לעשות תואר שני וגם להקפיד להשתלם כרגיל. השילוב של כולם יחד מבטיח שכר גבוהה יותר בעשרות אחוזים. הרי מורה שהגיע לתקרת ההשתלמויות ובעל תואר שני ירוויח כ-30% יותר ממורה שלא עשה השתלמויות כלל ואיננו בעל תואר שני.

 

בעלי תפקידים

בנוסף לרכיבים הקבועים, בעלי תפקידים מקבלים תוספת לשכר.

 

רכזים – הרכזים בעוז לתמורה אחראיים על תחום מסוים – ריכוז הוראה מקצוע מסוים או ריכוז שכבה. בשל התוספת לעבודתם הרכזים נהנים משתי הטבות - תוספת של 6% לשכר –  רכזי שכבה, רכזי הערכה ומדידה, רכזי מקצוע (9% למתמטיקה ואנגלית). ההטבה השנייה היא שעות תפקיד, כלומר הפחתה בשעות הלימוד הפרונטליות והקדשה של שעות אלה למילוי תפקידם הנוסף. מספר השעות נקבע על פי הקצאה של מנהל בית הספר.

 

חינוך – מחנכים בעוז לתמורה מקבלים תוספת של כ-10% למשכורת.

 

הכנה לבגרות – התוספת להכנה לבגרות היא כ-80 ש"ח.

- כותב שורות אלו אינו יועץ פיננסי (אלא מורה) והדברים שהובאו כאן לא מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. כל הבוחר לעשות צעד כלכלי כזה או אחר עושה זאת על פי שיקול דעתו ואחריותו בלבד.

- במידה והתוכן כולל הפרה של זכויות יוצרים, בין אם בתוכן הדף עצמו או בתגובות, נא ליצור קשר מידיית עם הנהלת האתר, ואנו נדאג להסירו מיידית.

- מוזמנים להפיץ את הפוסטים באמצעות קישור, נא לתת קרדיט לכותבים. בכל מקרה, כל הזכויות שמורות למחברים.