חופשת לידה - מדריך למורה

 

1. מה האורך של חופשת לידה?

מורה זכאית לצאת לחופשת לידה של 14 שבועות בתשלום. במהלך החופשה היא תקבל דמי לידה מביטוח לאומי, במקום שכר. מורות בעלות ותק של למעלה משנה יכולות גם להאריך את חופשת הלידה ב-12 שבועות נוספים ללא תשלום.

2. מה הם דמי לידה?

במהלך חופשת לידה מקבלים דמי לידה, ולא שכר. כלומר ביטוח לאומי משלם שכר במקום המעסיק. דמי הלידה למורות הן בשיעור השכר הממוצע של שלושת המשכורות האחרונות. תשלום דמי הלידה ניתן "במכה אחת" בחודש שלאחר הלידה, כלומר מקבלים את שלושת המשכורות יחד בתשלום אחד.

3. מי זכאית לדמי לידה?

כל מורה שמועסקת מעל מספר חודשים זכאית לדמי לידה. עם זאת, מורה שיש לה ותק של 12 חודשים ומעלה במקום העבודה זכאית להאריך את חופשת הלידה (ללא תשלום) במידה ותרצה, בעוד מורה שיש לה ותק של פחות מ-12 חודשים זכאית לחופשה של 14 שבועות בלבד.

4. גם גברים זכאים לחופשת לידה

מורים, שבת זוגתם ילדה, זכאית לחלוק את חופשת הלידה במידה וזוגתם לא ניצלה את מלוא חופשת הלידה שלה. בנוסף לכך, מורים יכולים להיעדר ביום הלידה ו-5 ימים לאחר הלידה. מידע נוסף על חופשת לידה לאבות ראו באתר כל זכות

5. את  מי צריך לעדכן ומתי?

מורה צריכה לעדכן את המעסיק החל מהחודש החמישי להריונה, אי דיווח מהווה עבירה על החוק. רצוי לעדכן הן את המנהלנית בביה"ס והן את הנהלת המחוז במשרד החינוך. ניתן לעדכן באמצעות שליחת טופס תביעה לביטוח לאומי חתום (כדאי לפנות למנהלנית בית הספר לשם כך).  עם זאת, מעדויות של מורות עולה כי במשרד החינוך העדכון הוא אוטומטי (כלומר המורה לא צריכה לעדכן), בעוד מורות שמלמדות בביה"ס בבעלות העירייה או הרשת צריכות לעדכן.

 

6. איך מאריכים את חופשת הלידה?

במידה והמורה רוצה להאריך את חופשת הלידה מעבר לתקופה הרגילה, עליה לפנות הן להנהלת ביה"ס והן לכוח אדם בהוראה ולשלוח טופס חל"ת ועליו לציין "הארכת חופשת לידה". את הבקשה יש לשלוח שבועיים לפחות לפני תום חופשת הלידה הרגילה.

אופציה נוספת – ניתן לחזור למשרה חלקית. למשל, מורה שעבדה ב-100% מהמשרה, יכולה לחזור ל-40% מהמשרה, ולחתום 50% מהמשרה חל"ת. בשני המקרים, במידה והמורה תחזור בשנה הבאה למשרת התקן שלה, היא לא תאבד מאחוזי המשרה שלה.

7. מה ההשלכות של הארכת חופשת לידה מעבר ל-14 שבועות?

הארכת חופשת לידה מעבר ל-14 היא חופשה ללא תשלום (חל"ת). מכאן שההשלכה הראשונה היא שלא מקבלים שכר. החל"ת יוריד גם מהשכר שמקבלים בקיץ (יוריד, ולא יבטל, הסבר בסעיף הבא). בנוסף לכך, במהלך החל"ת לא מופרש כסף לפנסיה או לקרן השתלמות. ניתן להמשיך להפריש לפנסיה במהלך החל"ת באופן עצמאי, אך לא ניתן להפריש לקרן ההשתלמות.

 

8. שכר בחופשת הקיץ

מורה שיצאה לחופשת לידה במהלך השנה תקבל שכר כרגיל בתקופת הקיץ. עם זאת, במידה והיולדת האריכה את חופשת הלידה מעבר לתקופה הרגילה (14 השבועות), היא תקבל שכר רק על החלק היחסי של תקופת העבודה שלה בשנה. 

חשוב לציין כי המיתוס על כך שמורה שיצאה לחופשת לידה חייבת לחזור לפני חופשת הקיץ הוא שגוי. מורה תמשיך לקבל שכר על חופשת הקיץ גם אם היא לא חזרה ללמד באותה שנה, אך היא תקבל שכר יחסי.

לדוגמה: מורה עבדה עד חנוכה, ואז יצאה לחופשת לידה עד פסח. אם היא תחזור ללמד מפסח עד סוף הלימודים היא תקבל שכר בקיץ כרגיל. במידה ותבחר להאריך את חופשת הלידה בשלושה חודשים עד הקיץ היא תקבל שכר על מספר החודשים היחסי (עבודה עד חנוכה + חופשת לידה). למשל אם תקופת ההוראה וחופשת הלידה הרגילה ארכו 8 חודשים, היא תקבל 80% מהשכר בקיץ.

ואם מורה נמצאת בחופשת לידה בקיץ? מורה שנמצאת בחופשת לידה בחופשת הקיץ מקבלת שכר בנוסף לדמי הלידה. כלומר מדובר בשכר גבוה יותר. המטרה של מערכת החינוך היא לעודד מורות להיות בחופשת לידה על חשבון חופשת הקיץ ולכן התגמול על כך הוא גבוה יותר.

 

9. שכר על חופשות בחגים

במידה ומורה מסיימת חופשת לידה במהלך חג שיש בו חופשה (למשל פסח או סוכות), היא תמשיך לקבל שכר על החופשה כרגיל, ותחזור לעבודה לאחר החופשה. גם אם מדובר ביום הראשון לחופשה. במידה וחופשת הלידה מסתיימת לפני החג, עליה לחזור לעבודה לפחות מספר ימים לפני תחילת החופשה, כדי לקבל עליה שכר. ניתן להאריך את חופשת הלידה ללא תשלום כך שתתחבר עם החופש בחג, אבל עדיף להימנע מכל שכן המורה לא תקבל שכר על תקופת החג.

מורה שחופשת הלידה הרגילה שלה חלה על החגים מקבלת תשלום כפול, הן דמי לידה והן שכר על הימים של החופשה.

 

10. שיפור דמי הלידה

דמי הלידה נגזרים ממוצע השכר בשלושת החודשים שקדמו ללידה, השכר נגזר גם משעות מילוי המקום שהמורה עושה. לכן, במידת האפשר, מומלץ לקחת כמה שיותר שעות מילוי מקום כדי להגדיל את ממוצע השכר של שלושת החודשים שלפני הלידה.

11. שילוב של שכר הוראה עם שכר נוסף

במידה ויש מורה שעוסקת במשרה נוספת מלבד ההוראה היא זכאית לקבל גם עבורה דמי לידה, בין אם היא מועסקת כעצמאית או כשכירה. כדי לעשות זאת יש לפנות לביטוח הלאומי ולהציג הכנסות/תלושים ממקומות העבודה השונים. דמי הלידה יחושבו על פי הממוצע הכולל של ההכנסה, ולא רק על פי ההכנסות מהוראה בבית הספר.

12. זהירות - משכורת נמוכה לאחר חופשת הלידה

בחלק מהמקרים לא מנכים פנסיה, ביטוח לאומי וקרן השתלמות מדמי הלידה. סכומים אלו מנוכים מהמשכורת הראשונה לאחר החזרה מחופשת הלידה. לכן, כדאי להתכונן נפשית ופיננסית לכך שהמשכורת הראשונה לאחר הלידה עשויה להיות נמוכה.

חשוב להדגיש כי לא "לוקחים" מכם כסף, אלא פשוט מורידים את ההפרשות לפנסיה וביטוח לאומי בבת אחת. רק צריך להתכונן ולא להיות מופתעות.

13. שעות הנקה

שעות הנקה הן פטור משעות שהייה במשך 4 חודשים מסיום חופשת הלידה. זכות זו תקפה רק למורות שעובדות ב-90% משרה ומעלה.

 

 

14. יציאה לחופשת לידה לאחר שנת שבתון

אם מורה יוצאת לחופשת לידה 10 חודשים ויותר לאחר שנתן השבתון, היא תקבל שכר מקרן ההשתלמות שלה ועל פי המענק שקיבלה בשנת השבתון. מדובר בצעד כלכלי גרוע – שכן המורה "שותה" את קרן ההשתלמות שלה גם במהלך השבתון, וגם במהלך חופשת הלידה. באופן כללי מומלץ מאוד להימנע מניצול של קרן ההשתלמות.

 

15. תשלום כפול של שכר ודמי לידה

לעיתים בשל היעדר סינכרון, חלק מהיולדות מקבלות שכר ודמי לידה במקביל. מדובר בטעות של המערכת, שכן המורה אמורה לקבל עד לתקרת השכר הרגיל שלה ולא מעבר לו. מכאן, שאם קיבלתם יותר מהשכר הרגיל מומלץ לשמור על הכסף ולא לעשות בו שימוש, שכן המעסיק/ביטוח לאומי עתיד לגבות את התשלום העודף חזרה.

 

16. השתלמויות

מורה שנמצאת בהשתלמויות במהלך חופשת הלידה זכאית להיעדרות נוספת של שבועיים לאחר הלידה. מכאן שמותר לה להעדר עד 20% ושבועיים נוספים לאחר הלידה עצמה.

- כותב שורות אלו אינו יועץ פיננסי (אלא מורה) והדברים שהובאו כאן לא מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. כל הבוחר לעשות צעד כלכלי כזה או אחר עושה זאת על פי שיקול דעתו ואחריותו בלבד.

- במידה והתוכן כולל הפרה של זכויות יוצרים, בין אם בתוכן הדף עצמו או בתגובות, נא ליצור קשר מידיית עם הנהלת האתר, ואנו נדאג להסירו מיידית.

- מוזמנים להפיץ את הפוסטים באמצעות קישור, נא לתת קרדיט לכותבים. בכל מקרה, כל הזכויות שמורות למחברים.